כללי

טיפים להאכלה נכונה לכלב

אנסה לענות במאמר הזה על השאלות שיוצא לי להיתקל בהן הרבה – איזו כמות של אוכל לתת לכלב? כיצד להחליף מזון מסוג מסוים לסוג אחר בצורה טובה, אילו מאכלים מותר לתת ואילו אסורלתת לכלב, וגם אגע בעניין של כלבים שאוכלים רק "אוכל של בית" סירוב מזון.

כמות מומלצת.

אז קודם כל, חשוב להכיר שעל גבי שק המזון שאנו קונים (או בצידו) מופיעה "טבלת האכלה". בטבלה הזו נוכל למצוא מכוון לכמות האוכל המומלצת לכלב בגרמים – על פי משקלו, גילו ורמת הפעילות של הכלב במהלך היום. כמובן שהכמות המומלצת עשויה להשתנות בין סוג מזון אחד לאחר, ולכן יש לבדוק את הטבלה הספציפית לכל שק.

אנחנו נחלק את המנה היומית הכתובה בגרמים, מקובל לחלק לשתי האכלות ביום עבור כלב בוגר, או שלוש האכלות לגור.

ההמלצה שלי היא להגיש צלחת אוכל מיד לאחר טיול. כמו בטבע, שקודם היו מוציאים אנרגיות בציד של האוכל ורק אח"כ אוכלים, כך גם בבית – קודם פורקים אנרגיות ורק אח"כ אוכלים בתיאבון. אחרי טיול הבוקר נגיש צלחת עם חצי מכמות המזון המומלצת על פי "טבלת ההאכלה", ואת המחצית השניה נגיש מיד לאחר טיול הערב.

חשוב להגיש את המנה לרבע שעה, לא יותר. במידה והכלב לא אכל בפרק זמן זה, מומלץ להרים את הצלחת ולהגיש כשיגיע זמן ההאכלה הבא. בצורה זו, נשמר כמה דברים חשובים :

  1. נשמר את טריות המזון ורמת הטעימות שלו
  2. נייצר עבור הכלב וודאות, סדר יום קבוע ונתרום לחיזוק הקשר אתנו הבעלים
  3. והחשוב ביותר – ההקפדה הזו תסייע לנו לדעת מה מצבו של הכלב בכל עת. אם בדרך כלל הוא אוכל את הצלחת כולה, ולפתע לא אכל כלל – אנו יכולים לחשוד שאינו חש בטוב וכו'.
  4. מניעת היפוך קיבה הגורם הכי נפוץ להיפוך קיבה זו פעילות גופנית לאחר אכילה מרובה. לרוב זה קורה לכלבים בנונים עד ענקיים.

המלצה מאוד טוב שלי לפני שמגישים לו את האכול, לבקש מהכלב לעשות איזושהי פעולה או טריק נחמד שלימדנו אותו, אפילו משהו קטן. זה יכול לתרום לחיזוק הקשר שלכם וגם כדי לפתח צפייה ותיאבון לאכילת המזון.

עוד עניין חשוב – לפעמים אנחנו רוצים לפנק את הכלבים שלנו עם אוכל ביתי ולתת להם עוף טרי לא מתובל, או מזון טרי אחר (מלפפון, גזר, אורז, חמאת בטונים טבעית..) וזה אחלה, אבל חשוב שנשים לב שזה לא יוצר אצלם סוג של התפנקות על האוכל היבש "הרגיל שלהם, כלומר אם החלטנו לפנק אותם עדיף שנעשה הפרדה מצלחת המזון היבש שלהם ולא ניתן את הפינוק יחד עם האוכל "הרגיל".

אפשר להכניס את "הפינוקים" לצעצוע האכלה, בצורה זו גם מייצרים לו התעסקות ומפתחים עצמאות או כצופר על טריקים ופקודות שהכלב עושה או סתם בצלחת נפרדת ולא בזמן של האוכל היבש.

איך אנחנו מחליפים חברת מזון בצורה הכי טובה לכלב שלנו.

אנו תמיד נשאר קצת אוכל מהשק הישן, ונשים לו 50 אחוז בצלחת ו50 אחוז מהאוכל החדש למשך יומיים. אחרי שראינו שהכלב מגיב טוב ולא רואים שינויים ביצאות נשים 30 אחוז מהאוכל הישן בצלחת ו70 אחוז מהאוכל החדש ליום נוסף. וכך אלה נרד ל 20 אחוז 80 ליום נוסף עד שנשאר רק עם האוכל החדש. כמה שנעשה את זה בצורה הדרגתית יותר כך לכלב שלנו לא יהיה שינוי גדול מידי ולא נראה שינויים ביצאות או בסירוב המזון.

אסור ומותר בהקשר של האכלה

חשוב להכיר את המזונות שמותר ואסור לתת לכלבים. בצל ושום אסורים, אבוקדו, ירוקות אדומים לא כדאי, ענבים אסורים, פיצוחים למיניהם ועצמות, אשר עלולות לגרום לשריטת הוושט ובעיות עיכול חמורות אסור שוקולד כמה שזה טעים לנו להם זה פשוט סכנה וממש ממש להימנע מהמזונות הללו.

מה אנחנו יכולים לתת להם. תותים, פטל, בכלל פרות יער, בננה תפוח מומלץ בלי הקליפה, אבטיח בשר מורתח, וללא תבלינים, אורז ועוד.

לשאלות נוספות אפשר לפנות אליי בטלפון, פייסבוק, וואצאפ ואשמח לעוזר לכם.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.